Jak rozumět pojmu digitalizace spolupráce? A co vše obnáší přechod od sdílení a archivování papírových dokumentů k sdílení elektronických dokumentů v reálném čase? O tom se dočtete v novém bulletinu Whitepapers.

Víte, že je databáze SCI-DATA přímo provázaná se systémem euroCALC? Hádejte, kolik položek najdete na portálu SCI-Data.cz? Na tyto a řadu dalších otázek naleznete odpovědi v článcích na idnes.cz a tzb-info.cz. A pokud chcete vědět víc, jak efektivně databázi využívat, popř. jak do ní dostat své výrobky, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  tzb               idnes  

bim fazeVíte, co se skrývá pod trochu tajemnou zkratkou BIM? Máte představu, jak a kdy zasáhne BIM do Vašeho profesního života? A co to vlastně BIM je? Čím dál víc se začíná ve stavebním oboru hovořit o metodice BIM. A to je dobře. Pořádají se nejrůznější konference a semináře, ale zdá se, že plošná srozumitelná osvětová kampaň, která by všem segmentům stavebního sektoru vysvětlila, co to BIM je, stále chybí. A co na to Callida?

fv 4Jistě jste zaznamenali, že už přes čtyři roky nabízíme kromě systému euroCALC, také produkty americko-anglického partnera Viewpoint Construction Software, mezi něž patří i mobilní aplikace Field View. Ze začátku se odborná veřejnost s tímto moderním nástrojem teprve seznamovala a trochu nesměle kolem něj našlapovala. A jak je to s využitím Field View dnes?

sfdiRozšiřte si svou datovou základnu o cenovou soustavu SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury) a zjednodušte si práci. V nově nabízené cenové soustavě naleznete téměř 60 000 položek s plnými popisy a s jednotkovými cenami v cenové úrovni 2017. O co se přesně jedná?

rsc22Jaro je ve znamení soutěže! Také letos se koná soutěž Rozpočtujeme s Callidou. Jak již sám název napovídá hlavním organizátorem a garantem je firma Callida. Od začátku své existence se snažíme kromě svých obchodních aktivit podporovat i vzdělávání.

Sdílení a posílání objemných souborů je něco, co v současném světě založeném na internetu uživatelé vyžadují. Pokud občas potřebujete odeslat fotografie svému známému, zpravidla postačí běžné uložistě jako je Úschovna, Ulož.to, WeTransfer, Google Disk, Dropbox či Webshare. Stačí, když soubory zabalíte do ZIPu, a odeslání nebo uložení na web je snadné.

 

Když nestačí jednoduše odeslat soubory

Zmiňovaná řešení jsou použitelná, ale nenabízí potřebné možnosti pokročilým uživatelům. Mezi ně patří i stavební a projekční firmy, které v rámci rozsáhlého týmu spolupracovníků vyžadují ukládání a online sdílení komplikované adresářové struktury plné dokumentů rozmanitých datových formátů. Často dokonce potřebují vybraným spolupracovníkům v týmu zpřístupnit jen určité soubory nebo složky.

Některé soubory (výkresy a dokumenty) projektant zpřístupňuje specialistům, subdodavatel následně svoji dokumentaci zasílá zpět zadavateli. Proces se může opakovat, dokud není dokumentace zcela vyladěná a bez chyb. Výsledné dokumenty potřebují další profese, ale každý má odlišné nároky na rozsah dat i metody spolupráce. V tomto případě běžná uložiště neposkytují žádnou výhodu a stejně jako v případě zasílání dokumentace emailem může spolupráce skončit fiaskem. Nepomůže ani ftp uložiště, protože to nereflektuje role uživatelů a nemá žádné pokročilé funkce.

 

 

V listopadu tohoto roku se konal úspěšný seminář Boj za kvalitu nikdy nekončí, který volně navazuje na únorové setkání. Hlavním tématem této jednodenní akce je, jak změnit myšlení lidí v přístupu k projektům a vymanit se ze zaběhlých stereotypů. Záměrem je rozvinout diskuzi na téma implementace metodiky BIM a jak ji začít uplatňovat.